Produkty vhodné pro účinné a šetrné odstranění zbytků zaschlého hmyzu z karoserie vozu.
Produkty NERTA, narozdíl od konkurenčních produktů, skutečně fungují a navíc nenapadají choulostivé části vozu.
Produkty se pro finální použití ředí v poměru 1:20 (osobní vozidla) a 1:10 (nákladní vozidla).
Při dodržení určitých podmínek lze bez problému výrobky NERTA používat pro odstranění hmyzu z motocyklů v poměru ředění 1:20 - 1:50.
Další informace o odstraňování hmyzu z povrchu karoserie naleznete v našem článku:
Jak šetrně odstranit hmyz z povrchu karoserie
Výše uvedené produkty NERTA jsou určené pro profesionální uživatele.
Výrobky NERTA lze použít i pro odstranění hmyzu z předních částí motocyklů. V takovém případě je však zapotřebí k mytí přistupovat velmi opatrně!!! Materiály používané na motocyklech jsou daleko choulostivější, než materiály používané na osobních a nákladních vozidlech.
V první řadě je potřeba vědět, jaké materiály na motocyklu mám. Je určitě rozdíl, jestli umýváme motorsport, nebo Harley. Podle toho doporučujeme k mytí přistupovat. Mezi nejchoulostivější materiály na motocyklu patří bezesporu nezalakovaný či leštěný hliník (nemá povrchovou úpravu) a různé plastové kryty, kam není vhodné jakékoli speciální přípravky stříkat, popřípadě je na těchto materiálech nechat zaschnout.
Ve většině případů Vám k odstranění hmyzu z motocyklu bohatě postačí naše nejšetrnější aktivní pěna s voskem NERTA DRIZZLE PROTECT, která velmi šetrně odstraní špínu i mrtvý hmyz. V moment, kdy necháte hmyz na motocyklu delší dobu a nejde již běžnou cestou umýt, přichází teprve na řadu výrobek NERTA ANTI - INSECT a to v doporučeném poměru ředění 1:20 - 1:50 (dle míry znečištění). Držte se vždy raději hesla "S OPATRNOSTÍ NEJDÁL DOJDEŠ". Tzn. raději 2x a méně, něž 1x a více. Předejdete tak zbytečným problémům.
Zákazníci mají často požadavek, odstranit chemickou cestou stopy po mrtvém hmyzu, které jsou tzv. zapečené v laku (nejčastěji se to týká přední masky a kapoty). Je však nutné si uvědomit, že jakmile necháme mrtvý hmyz na laku delší dobu (zejména v letním období), hmyz se tzv. vpije / zapeče do laku a už ho není možné běžným způsobem za pomoci odstraňovače hmyzu odstranit. V takovém případě se musí přistoupit k odbornému leštění karoserie, které je však často rovněž neúčinné, neboť se agresivní vnitřnosti hmyzu vpijí do laku příliš hluboko. Naprosto stejný případ jsou ptačí exkrementy!